Kapitola VII

24. června 2016 v 22:20 | Skittleee |  The Killer
Oběd byl kupodivu rychlý. Zbývala mi ještě tak půlhodinka, takže jsme si vyrazili s Oliverem do Central Parku. On si dopíjel svoje trojité espresso a já svoje dvojité. Jsme asi vážně šílenci.
"Včera mi volal Luke," začal smutně Oliver. S Lukem kamarádili od dětství. Jeho ztráta pro něj byla ještě těžší než pro mě.
"Já tě chápu. Skoro jsem to neudělala!" povzdychla jsem si.
"Skoro tě dostali, hm?" Kývla jsem. "Luke nebyl svatej a rozhodně si to zasloužil. Jako my všichni. Dřív nebo později by se to stejně stalo. Takhle aspň tolik netrpěl. Teda pokuds nepřešla z rychlé a čisté na pomalé a bolestivé," uchechtl se. Pak do sebe obrátil zbytek kafe a kelímek vyhodil do koše. Dál už jsme se nebavili a kousek před mým bytem jsem ho políbila na tvář jako vždycky a silně ho objala. Ještěže ho mám.


Nebere to. Divný. Obvykle už je dávno po obědě, rychlík. No, možná bych jí moh vytáhnout ven. Dlouho jsme nikde nebyli. Pořád řeším Luka. Ona stále vyškrtává nějaké mezihry. Nemůžu jí říct, že miluju klasiku. Chtěla by, abych šel na koncert, a to si nemůžu dovolit. Jakmile by to zjistil Logan, druhej den by mě zabila jeho ségra. Nikdy jsem ji neviděl, ale prej je ještě hezčí, než Grace. Silně o tom pochybuju, ale Logana si nechci rozzuřit. On jediný má styky, které mě můžou zničit. Vtom slyším pár Laboutins. Anne.

"Calebe?" zavolám.
"Jsem v pracovně, pojď sem," ozve se odkudsi. Odložím kabelku a jdu.
"Potřebuješ něco?"
"Jo, podívej. Potřebuju odhalit krytí dvou zabijáků. Pracujou pro konkurenci. Bude to běh na delší trať, ale jsem si jistý, že jeden z nich systematicky vyvražďuje naši firmu. Za poslední rok jich zemřelo víc, než za všechny jiný roky dohromady. A vždycky je v tom záhada a vizitka Zabiják. Myslím, že podle fontu, to musí být právě LW.ltd, protože oni jediní mají tajný u nás. Bohužel nevíme, kdo to je. Tušíme, že někdo z I. T. oddělení, ale nikoho nemůžeme jen tak obvinit, natož ztratit." Opravdu si dělal obavy. To se mu nepodobá. Teď působí jako opravdový prezident firmy. Ne jako snoubenec, co se vyspal s mou nejlepší kámoškou. Bývalou nejlepší kámoškou, která za to zaplatí.

Tak. Řekl jsem to. Její výkonnost je působivá. Nečekal jsem, že to půjde tak rychle. Jakuza ji dobře vytrénovala. Bude velmi cenná. Brzo nechají zabít Ethana. Na jeho místo jí dokážu prosadit. Vyřešených pět krytí za tři hodiny, kdy se pokaždý jednalo o víc lidí, je k neuvěření. Podívala se na mě podobně jako Grace. Sakra. Ne, už ji nesmím znovu podvést. O Lily, jí řeknu, až vyšumí to s Lukem.
"Dobře, pustím se do toho. Bude to ale opravdu na dlouho. Budeme muset projít úplně každou vraždu ve firmě a nasadit někoho do LW.ltd, jestli chceme aspoň nějaké výsledky. Taky budeme potřebovat veškeré kamerové záznamy a údaje o vlastních zaměstancích. Potom budeme muset projít černý trh a padělání umění. Bude to souviset, ve všem se totiž hraje o velkej balík." Její postupy jsou naprosto logické. A naprosto na místě. Proč jsem ji nepřijal dřív?

TO BE CONTINUED

Skittleee <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama